Můj report nadšeného affiláka za rok 2015 #WIN

Jak se mi dařilo v roce 2015? Co se změnilo v mém podnikání či životě? Dařilo se více, než v předešlém roce? Nebo to byl jen rok pádů? O tom je můj dnešní report za 2015.

Můj rok 2015 s úspěchy i zklamáními

Pracovní život

Povedlo se:

 • Stěhování do nových kanceláří – dál to táhnu s partou z Effecto.cz a jsme od konce roku na Malém Náměstí (pro neznalé historický střed města) – pokud budete v HK, klidně se ozvěte a dáme čaj 🙂
 • Víc komunikovat s affiláky – Affiliate čtvrtky byly hlavním místem, kde jsem se mohl potkávat s dalšími z oboru, stejně tak affiliate konference (jarní i podzimní). Affilo srazy byly příjemným osvěžením, které měly více šťávy, než klasické akce. Jiná místa, jiní lidé = více kontaktů a inspirace. Doporučuji.
 • Poprvé jsem přednášel i vyšel se mnou rozhovor – o mini affiliate konferenci si přečtete zde, rozhovor o mých pracovních návycích je zde.
 • Nové affiliate programy pod mou správouSvětcukrářů.cz (růst programu je vlažnější, než u mé dřívější Econey, ale o to větší příležitost mají nový partneři) a převzal jsem partnerský program od Františka Szabó z Affilblog.czNaturhouse-cz.cz. Můžu už s klidem říci, že jen affiliate správcovství společně s pár drobnými zakázkami kolem (aff. konzultace, návrh nových programů bez správcovství, …), mě uživí.
 • Affiliate program u Econea.cz rost skvěle, přivedli jsme vyšší stovky objednávek, obrat přivedených objednávek také ve vyšších stovkách tisíc (zajímavější to bylo až v druhé polovině roku, kde se udála většina konverzí)  = super rok a rosteme dál. Každý týden se schvalují objednávky, doplňují se prodané produkty ke konverzím, takže partneři mohou dál růst.
 • Vyplatilo se věnovat čas, energii i množství peněz jen pár affiliate oborům z partnerské stránky – synergickou strategii jsem začal v předchozím roku a stále si myslím, že je to cesta, jak dlouhodobě vydělávat. A diverzifikovaně díky více oborům – nevstupoval jsem do moc nových aff. programů, jen jsem piloval ty, se kterým spolupracuji déle.
 • Copywriting jsem z 98 % odřízl, věnuji se jen affiliatu a byl to skvělý krok. Tolik energie, jako jsem měl letos do práce, jsem ještě nikdy neměl.
 • S parťákem Tomášem Tučkem (díky za letošní rok, který se mnou nebyl nejjednodušší) jsme redesignovali Pravopisne.cz a rosteme dál = žádné výpadky, jen vyšší návštěvnost – máme i nastavené KPI na nový rok a pokud je všechny zvládneme, tak vše zdvojnásobíme – obsah, výdělky, návštěvnost…
 • Minimum „agenturních“ zakázek na marketing – je to sice zdroj peněz, ale mohl jsem se soustředit na vlastní podnikání = skvělý krok.

Nepovedlo se:

 • Méně kontaktu s vnějším světem – celý rok 2015 jsem žil ve své affiliate bublině a svět kolem mě jen protékal, přišel jsem o pár přátel, jen jsem pracoval, pracoval a pracoval (ale to se solidně vyplatilo).
 • Jako posledních 6 let jsem měl časté problémy s cashflow. S tím v novém roce chci skoncovat jednou provždy. Už během roku jsem si záměrně vybíral nové spolupráce, aff. segmenty, které mají jiné špičky, jinou periodicitu vyplácení a ke konci roku jsem už byl více v klidu.
 • Nedotáhl jsem návod na recenzní weby na tomto blogu – brzdí mě stále nutnost založit kompletně nový web, na něm ukazovat postupy, jak já stavím úspěšné recenzní weby, … Nejspíše celý koncept přepracuji a udělám ho v rychlém sledu za sebou s tipy z praxe, jak já bych postupoval se stavbou affiliate webu založeném na recenzích.

Osobní život

Povedlo se:

 • Zrzka stále neutekla – občas se jí divím, ale přesto ji miluju 🙂
 • Vyhnutí se operaci kolene – plánovanou operaci jsem odmítl, začal jsem posilovat, stabilizovat jídelníček a ejhle – kolenu už se rok nic nestalo (ťuk, ťuk na dřevo).
 • Kvalitariánství ohledně jídla a všech „spotřebních“ věcí se mi vyplácí – po fyzické stránce se cítím skvěle, jsem obklopený věcmi, které dávají smysl, vypadají skvěle a fungují jako hodinky. Investovat do kvality se vyplatí = vždy.

Nepovedlo se:

 • Sportování – hrazdě jsem se věnoval jen první měsíce, zbytek roku jsem jezdil „jen“ na kole do kanceláře a hrál sporadicky golf. Bazén jsem viděl leda tak při procházce kolem. Můj břich mi ukázal, co si o tomhle počínání myslí.
 • Čtení – nejtristnější rok pro mě, coby knihomola. Přečetl jsem stovky článků na blozích (českých i zahraničních), ale jen minimum knížek. Jen jsem je nadšeně kupoval… a pak jsem je bez zájmu odkládal do poliček.
 • Cestování – nabral jsem si až moc vlastní práce, takže na cestování nezbylo moc času. 12-14 hodinové „směny“ vám neumožní moc vyrážet pryč.

Plány na nový rok 2016

Affiliate a podnikání

Čeká mě rok růstu, vylepšování procesů, nabírání dalších externistů (zaměstnance zatím nepotřebuju). Všechny projekty, na které jsem se v 2015 soustředil, skvěle rostly a to co se týče návštěvnosti (růst byl od 50 do 150 %), výdělků i obsahu.

Už jsem našel cestu, která dává smysl – méně obsahu, ale více unikátní, s vlastním fotkami, videi, čímkoliv, co vás odliší. Nové fičury u Pravopisně.cz mají vliv jak na návštěvnost, tak užitnost celého projektu, takže budeme pokračovat ve vylepšování.

Zvažuju i vlastní sro, které mi do budoucna jen ulehčí růst a reinvestování peněz. Rok 2016 bude hodně nabušený.

Cestování

Už teď se domlouvá několikatýdenní Čína s jedním čajovým „guru“ – podle všeho navštívíme oblasti Fujian a také místo „zrodu“ našich oblíbených útesových Wuyi oolongů.

Předsevzetí

Schůzku s logopedkou z minulého roku jsem odkládal, odkládal, až jsem ji nedomluvil. Takže to mi zbývá na letošek. + mám jeden malý úkol – udělat deset přítahů na hrazdě, ať se zase trochu rozhejbám.

Celý rok jsem však byl neskutečně šťastný a to mi jako hlavní cíl roku stačilo a chci si to přenést i do dalšího roku (let pokud možno).

Moje předchozí reporty na mém blogu:
Reporty ostatních z mého „okolí“:
Ohodnoťte článek: post

11 komentářů ke článku “Můj report nadšeného affiláka za rok 2015 #WIN”

 1. Kamil Staš napsal:

  Moc pěkný report. Celkem se s tvou myšlenkou jet víc oborů, aby se člověk zbavil sezonosti stotožňuji. Jen u sebe si musím hlídat, aby jsem dělal už jen na tom co mám a nebral další témata. Protože se znám. Přeji ještě úspěšnější rok 2016

  • Ondřej Martinek napsal:

   Já jsem si musel na začátku roku udělat seznam, co z mého „počínání“ opravdu vydělává peníze a co je jen na „oko“. Z toho jsem pak celý rok vycházel a dost mi to pomohlo. Je to základní selský rozum, ale stejně jsem se k tomu seznamu muset prokousat v minulých letech, kdy jsem plácal jedno přes druhé…

   Ať se ti taky daří!

 2. […] Ondřej Martinek – MŮJ REPORT NADŠENÉHO AFFILÁKA ZA ROK 2015 #WIN […]

 3. dysm. napsal:

  Závidím tu čajovou stezku ;-).

 4. Cyklista napsal:

  Chceš se donutit číst koupené knížky? Dej se na affil knížek, vyzkoušeno ;)!

  • Ondřej Martinek napsal:

   Taky dobrý přístup :)) už jsem si na to vynahradil konkrétní čas a už to jde…

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: