1. Mini Affiliate konference ve Ždáru nad Sázavou – podařila se?

Chtěli jsme po affiliate čtvrtcích další sraz, kde se můžeme sejít, poznat nové affiláky, najít novou inspiraci… A trochu i vzdělat začátečníky a lehce pokročilé. A vlastně proč neudělat vlastní mini konferenci o affilu? Spojili jsme se s Markeťáky na Vysočině Marka Hnátka a akce ve Žďáru nad Sázavou byla jasná.

Laserová bitva na život a smrt

Před samotnými přednáškami jsme měli náročnou kratochvíli – Laser game v nové Matrixx aréně. Sešlo se nás poskrovnu: já, Petr Baloun, David Řezáč, 1 zástupce Slováků (promiň), Marek Hnátek a na poslední hru i David Eiselt. Díky tomu, že Laser tag mám natrénovaný z olomouckých NETsrazů, neumístil jsem se nikdy hůře, než na 2. místě.

A při lovu 3 na 2 nejlepší, jsme je stejně zničili 🙂 Mimochodem když si objednáváte arénu na hodinu a půl, tak věřte, že ani největší sportovci nedají více jak 3x 15 minut. Jestli ano, tak jsou terminátoři!

Mini Affiliate konference – aneb duo Affilo a Markeťáci na Vysočině

Na konferenci jsme po odpadnutí 2 přednášejících (měli opravdu dobré výmluvy) nakonec zbyli 3 – já a kluci z Affila, neboli David Řezáč (který se při přednášce ujal slova) a Petr Baloun (náš skvělý technik a nadšenec do mikrofonů).

Kdo vlastně dorazil? Přesné počty neznám, ale bylo nás kolem 25 – kromě již zmíněných i Vladimír Pilný (aka Wladass) s jeho nerozlučným kumpánem Lukášem Kruntorádem, Vojta Brázda, Jirka Chomát, Radek Strouhal (aka SEOpizza), pár známých affiláků a hodně nových tváří – ti však zpravidla nebyli na Markeťácích an Vysočině poprvé jako já.

Vtípek mimo:

Pro příště bude snad vyhlášena akce Markeťačky na Vysočině, abychom si mohli otestovat, jestli naše smýšlení o ženském nákupním procesu (které se řešilo snad celý večer) je správné… Kdoví – nikdo ženám do hlavy nevidí 🙂

1. přednáška – Affilo.cz – usměvavá affiliate síť

Kluci ve svém bloku představili novou platformu Affilo – affiliate síť, která kromě klasických kampaní v módě (se solidně vysokými provizemi) přináší i novou platformu. Je to vymazlený, krutě konverzní e-shop, který si zdarma můžete „nasměrovat“ na svou volnou doménu (je to spíše naopak – stačí přesměrovat DNS domény na servery Affila a budete mít na své doméně vlastní shopík).

V pozadí běží „přeposílání objednávek“ a na frontendu máte svůj vlastní e-shop. Neřešíte skladovost, neřešíte zboží. Jen ženete na hlavní stránku, kategorie či konkrétní produkty co nejlepší návštěvnost.

A díky tomu, že shop máte na vlastní doméně a přímo na ní i zákazník dokončí svou objednávku, máte pod palcem veškerou analytiku. Budete vědět, které konkrétní zdroje, klíčová slova, kampaně konvertují, můžete si je označkovat remarketingem, pracovat s nasbíranými maily. Prostě budete mít všechny možnosti, které mají dnešní reálné e-shopy. Kdo by o to nestál?

Mimochodem bude se spouštět koncem tohoto měsíce :)) Registrovat se můžete ZDE.

Přednáška:

Video:

Po menší přestávce jsem nastoupil já se svou životně první přednáškou…

2. přednáška Jak si affilem vydělat nejenom 5 tisíc korun

Původně byla moje přednáška určená začátečníkům a lehce pokročilým partnerům, ale věděl jsem, že na konferenci dorazí i velké ryby našeho malého affilového rybníčku, tak jsem musel přimíchat trochu svého know how ohledně obsahové strategie, co se mi v praxi osvědčilo. Rozhodně to nebyla pětiminutovka – 45 slidů jen s kotvícími poznámkami a hesly mi zabralo dost času.

Pokud čekáte video z akce, tak… si buď musíte počkat, nebo se modlete. Video není marné, ale pokazila se nám zvuková stopa z externího mikrofonu… Do příští akce to musíme vypilovat.

Alespoň mám pro vás moji prezentaci. Ale bez mého takřka 50 minutového povídání je to solidní suchařina. Aspoň moje praxe a hinty z testování všeho možného i nemožného zůstanou skryty před ostatními. Kdo přišel, ten slyšel.

Přednáška:

Video:

Pro moje ego byla jedna reakce posluchače (a rozhodně to není se svými příjmy začátečník) hodně pozitivní, že rozsah té přednášky by se hodil spíše na klasickou „pražskou“ konferenci, než pro partu 25 lidí ve Žďáru O:)

Panelovka ve 4

Na konci naší mini konference byla panelová diskuze – zúčastnil jsem se jí s Petrem Balounem, Davidem Eiseltem z Cestujlevne.com a Markem Hnátkem (profi linkbuilderem). Odpovídali jsme na otázky, které se dříve probíraly na aff. blozích, affiliate-forum.cz, či co Petra kdy na aff. scéně či SEO pálilo a zajímalo.

 

Video:

Suma sumárum

Akce byla trochu punkovější, odlehčená (přeci jenom v solidní míře jsme se znali z dřívějších akcí) a co jsem slyšel reakce, tak byly veskrze pozitivní :)) Snad se uvidíme příště ve větším počtu!

Užijte si všichni prázdniny a přeju hodně deštivých dní 😉

Ohodnoťte článek: post

5 komentářů ke článku “1. Mini Affiliate konference ve Ždáru nad Sázavou – podařila se?”

  1. Radek P. napsal:

    zbývá než hluboce povzdechnout, že jsem chyběl. Bohužekl mi na poslední chvíli do toho něco vlezlo a musel jsem zůstat doma.
    Mimochodem, koncem kterého měsíce se má affilo spouštět? Je 30.6 a stále svítí něco o demo módu.

  2. […] Martínek, který se o celé konferenci podrobně rozepsal zde: https://blog.ondrejmartinek.cz/1-mini-affiliate-konference-ve-zdaru-nad-sazavou-podarila-se/ a tímto bych vás chtěl i na jeho stránky trošku přesměrovat, protože já s blogováním […]

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: