Využívejte synergií…

Nejhorší jsou začátky s affiliatem, kdy nemáte žádný vlastní web (na začáteční podporu nového affilu) a k tomu minimum peněz. Musíte pomalu budovat odkazy a pilovat SEO profil. Levnější způsob propagace asi není – je ale krutě pomalý.

Pro začátek stačí jedno téma

Do budoucna – nesnažte se být výborní v půjčkách, travelu, pneumatikách a parfémech – vezměte jednu tematickou vertikálu a té se držte.

Díky téhle strategii ušetříte na nákladech pro další minisites, autority sites – nový projekt budete linkovat z těch stávajících a zavedených. K další podpoře můžete použít i piggybags/piggybacks na free doménách (ozkoušeno na pár projektech a můžu jedině doporučit).

Ušetřete na nákladech pomocí tematičnosti

V případě nakupování reklamy můžete také ušetřit. Máte dva tematicky spřízněné weby? Jeden o povinném ručení a druhý o prodeji pneumatik? Propagujte je v jednom článku – pro začátek ušetříte polovinu nákladů. Za jedno xxx propagujete/budujete odkazy na dva projekty.

Přemýšlejte o synergii vlastních projektů a dle toho se pouštějte do nových tematik. Dlouhodobě jsou výhodnější vlastní zavedené projekty, z kterých můžete linkovat a promovat, než draze kupované cizí odkazy, články, bannery, či celé weby.

5/5 - (1 hlasů)

8 komentářů ke článku “Využívejte synergií…”

 1. idp napsal:

  Ve více tématech vidím tu výhodu, že se nemusím věnovat pořád tomu samému, mě by nebavilo dělat každý den to samé. I když u některých témat si to představit dokážu.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Pokud děláš sám obsah pro své affil weby, tak tvé řešení chápu – ale sám mám problém s roztříštěností svých tematik, které se nedají ani pořádně provázat, aby se navzájem podporovaly.

   Proto raději radím věnovat se pořádně jedné tematické vertikále a když je vyčerpaná, jít na jinou – pokud možno spřízněnou, kde můžou využít už nabytých kontaktů (mailů) a dalších možností podpory.

 2. Jan Potůček napsal:

  Je to tak! Nicméně na free doménách budeš vytvářet piggyback – od slova piggybacking. Tedy žádné prasečí balíčky, nebo jak to přeložit 🙂

  http://www.searchenginepeople.com/blog/how-to-piggyback-off-authority-sites-for-tier-1-keywords.html

  • Ondřej Martinek napsal:

   Díky za upozornění – kvalita mnohých piggybacks / piggybags právě odpovídala prasečím balíčkům, proto jsem po původu a správném tvaru ani nepátral 😀

 3. […] Důraz na minimum projektů v pár tematických vertikálách (dle článku o synergiích). […]

 4. […] Synergie jsou skvělé – už jsem o nich psal dříve a stále si za nimi stojím. Klíčem k radosti z práce není pracovat více za více peněz, ale méně (neboli chytře) za stejné peníze, nebo spíše ještě větší. […]

 5. […] odkazy, nějaký obsah = nejlepší je mít do začátku v daném oboru už nějaké weby (viz můj článek o synergiích). U bydlení to může být například magazín o bydlení, který doplníte o produktovou […]

 6. […] uspět v novém affiliate oboru, kde nemáte do začátku žádné synergie s vlastními weby, sesbíranými e-maily či remarketingovými publiky? Na to se dnes podíváme. A prakticky. […]

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: