Affiliate čtvrtek po páté – musíte vytrvat!

Se solidním zpožděním mám pro vás report z aff. čtvrtku (6. 2.). Pátý affiliate čtvrtek byl pro mě něčím zvláštní. Uvědomil jsem si, že ač jsem dost otevřený, tak nechci hned napoprvé přijmout cizí myšlenky. Musím si k nim dojít sám postupně. O tom až v článku.

Co bylo nového na affiliate čtvrtku? Nové prostory a tentokrát i bez představování – v počtu cca 40 návštěvníků by představování trvalo i pár hodin (podobně jako na mnoha NETsrazech), takže se tentokrát vynechalo a šlo se rovnou na první téma.

Jak začít s affiliatem

Debaty se zúčastnili Franta Szabó, Mário Roženský, Davidl Eiselt, Petr Baloun a další. Co jsme se dozvěděli? Že dnes je lehčí začít s affiliatem díky množství informačních zdrojů (blogy, konference, kurzy, knihy, přednášky, …), ale i vývoji vhodných nástrojů.

Před lety nebylo jednoduché mít autoresponder pro sběr e-mailů výměnou za protihodnotu (e-book, unikátní informace apod.). I stránky si můžete založit během pár minut – klidně i na subdoméně free blogovacího systému.

Má to své ale…

Samozřejmě nic není tak jednoduché – pokud budete začínat s malými investicemi (časovými a peněžními), vše půjde velmi pomalu. Musíte se do toho zakousnout a třeba nedostatek peněz vyrovnat svou aktivitou při tvoření užitečného obsahu, inovativní propagací, …

Prvních pár měsíců bude tristních. Pokud pojedete na SEO, vše bude pomalé, vyhledávače vás budou pomalu indexovat, nic se nebude dít.

Musíte vytrvat

Položte si otázku: „Vybral jsem si takové téma, o kterém dokážu psát celý rok, aniž by daný affil nic nevydělal?“. Přesně ve vytrvalosti je dle mě rozdíl ve vítězích a poražených. Ti, co vytrvají, budou časem sklízet ovoce. Ostatní to zkusí a po pár týdnech skončí s tvrzením, že affiliate (či jiný způsob podnikání – dosaďte si dle svého) nefunguje.

Hlášky večera:

„Když se něčemu věnujete, tak to poroste…“
„Co se nedá reportovat, tak to neřídím…“

Poznamenal jsem si pár možností, jak zdesetinásobit své zisky během roka:

  • vzdělávání,
  • automatizace,
  • delegování.

Osobně mi motivační debata nesedla, ale když jsem si o tom pak promluvil s Máriem, začaly mi ty střípky informací dávat smysl… O jeho desetinásobné výzvě jsem četl už dříve na jeho blogu, slyšel jsem o ní i na jiných srazech. Až napotřetí jsem byl schopen vstřebat vše, co jsem potřeboval pro růst.

Takže AFFILE – máš se na co těšit!

Ohodnoťte článek: post

2 komentářů ke článku “Affiliate čtvrtek po páté – musíte vytrvat!”

  1. Jsem velmi rád, že sis z toho co jsem ti řekl něco odnesl a moc se těším na to, jak ty i tvé podnikání porostete. Jsi skvělý a jsi na správné cestě!

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: