Rosteme a rosteme… affiliate čtvrtek No. 6

Affiliate čtvrtek má za sebou 6 měsíců života a stále roste. Začalo se v 8 lidech a při posledním 6. čtvrtku jich bych bylo kolem 60. Pronajatý prostor ani nestačil, takže cca 10 účastníků bylo „na stojáka“.

Přednáška se tentokrát motala kolem převodu affiliate do mezinárodního obchodu. Za mě šlo o nemastné, neslané prezentování spojení affiliate partnerů/inzerentů s mezinárodním obchodem zprostředkované přes velvyslanectví.

Kam můžeme růst…

Právě růst počtu návštěvníků donutil Mária k promyšlení budoucnosti těchto srazů. Dříve komorní sraz pro pár známých, kde všichni věděli, na čem ostatní dělají, jaké mají problémy a kam směřují, se proměnil v hromadnou akci, kam nechodí jen čistokrevní affiláci (publisheři) a affiliate platformy a sítě, ale i inzerenti (jako například množství infopodnikatelů k nelibosti mnohých – i mě).

Co dál s affiliate čtvrtkem?

Je hned několik možností:

  • rozdělit na více drobnějších akcí,
  • vytvořit VIP sekci pro vybrané členy,
  • vytvořit konferenci navazující na menší meetupy.

Máte další nápady co s rostoucím počtem účastníků, díky kterému třeba klasické představování na začátku není možné, takže musíte oběhat všechny, abyste zjistili, čemu se věnují a jestli jsou vám něčím prospěšní (nebo vy jemu)? Napište je do komentářů – jistě se k nim dostane někdo z pořadatelů a třeba je zapracuje do vize aff. čtvrtku.

Za co bych byl rád? Aby se aspoň nějakým způsobem vrátilo představení (byť klidně v podobně 30 sekundových „pitchů“). Mário zvažuje vytvoření komunitní stránky s profily účastníků, aby aspoň základně nahradila časově náročné osobní představování…

Kdyby došlo ke zpoplatnění akce (peníze by šly na úhradu nákladů s pronájmem), nejspíše by lehce ubylo účastníků, ale pravděpodobně by to neohrozilo budoucnost akce.

Na akci kromě běžného osazenstva (Affilblog, Affiliatemagazín, Affilák a dalších) dorazilo několik TOP affiláků (znal jsem jen například Ritmuse/Whitera) z Čech i Slovenska. Objevil se zde i Fandor, který už skoro rok a půl připravuje srovnávací affiliate projekt Skrblik.cz.

Affiliate konference

V květnu (15. května) se bude konat klasická konference o affiliate pod záštitou VivNetWorks. V plánu je z konference (kde dříve bylo dost začátečnických témat) udělat médium pro vzdělávání pokročilejších affiláků – účast přislíbili Pavel Ungr, Honza Kvasnička, Petra Větrovská a několik dalších přednášejících. Během týdne by se na stránkách Affiliatekonference.cz mělo objevit více informací (a třeba i registrace)?

Pokud už bude možnost koupit lupeny, tak rozhodně na nic nečekejte – minule to rozhodně stálo za to (viz můj report Byla 4. affiliate konference přínosná?) a lístky se vždy rychle vyprodají

Z affiliate čtvrtku se stal affiliate pátek

Poměrně neplánovaně se neoficiální afterparty „lehce“ protáhla. Přežili jsme 3 zavíračky, z pekla jsme se dostali do nebe k andělům (zúčastnění ví) a končili jsme v 7 ráno, tedy 13 hodin po začátku affiliate čtvrtku. Mnozí z přeživších měli v plánu pokračovat i během zbytku pátku. Kdoví, kde jim je konec…

Ohodnoťte článek: post

Jeden komentář; ke článku “Rosteme a rosteme… affiliate čtvrtek No. 6”

  1. […] Hardyn Vojtěch Brázda Jiří Rostecký Ondřej Martíne Samuel […]

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: