Neměli jste si nechat ujít první WordCamp v Praze

Proč by vás na blogu o affilu měl zajímat report z konference o WordPressu (pro neznalé se jedná o jeden z největších redakčních systémů na světě)? Protože WordPress je výbornou platformou pro affiliate weby – mně jich na WP běží přibližně 10 (magazíny, minisites, autority sites) a se systémem jako takovým, jsem maximálně spokojený.

Konference se konala 22. února v pražském coworkingu HUB – obsah byl rozdělen na dvě části (pro laiky x vývojáře). Jednalo se o první Wordcamp pořádaný v ČR.

Jak jste nejspíše pochopili z obsahu mého blogu, mé znalosti programování končí na základech HTML a CSS. Takže většinu přednášek jsem si vyslechl na části pro uživatele WP.

Zaujaly mě přednášky:

WordPress a affiliate
WordPress s několika milionovou návštěvností – jak to děláme v parade.com
Co jsem se naučil za 10 let blogování a co z toho mohu za 45 minut naučit i vás
WordPress a SEO

Affiliate ve WordPressu

Tomáš Poner měl přednášku o affiliate marketingu. Co probíral? Základy affiliate (výhody, nevýhody), affiliate platformy (Affilbox, Post Affiliate Pro, různé české i zahraniční sítě), zdroje návštěvnosti, využíval statistiky z affstat.com – spíše šlo o základní věci. Je otázkou, jestli wordpressáci jsou vhodným publikem pro affiliate téma…

Výběr z přednášky – jak vybrat affiliate program:

 • tematičnost,
 • potřeby vašich návštěvníků,
 • provize, cookies,
 • konverznost cílové stránky.

Více o tom napíšu ve vlastním článku o výběru affiliate programu.

Tomáš zmínil i vhodné pluginy do WP, které se dají využít pro potřeby affiliate propagace. Šlo například o Pop-up/Pop-under okna, sběr e-mailů (Mailchimp, Optinmonster). Pro reklamu v samotných příspěvcích doporučoval pluginy Post Ads a Pretty Link Pro.

Nakonec poradil dvě věci – skrývejte affiliate odkazy (psal jsem o tom v minulém článku Jak na affiliate recenzní web) a vše měřte (co neměříte, to neovládáte).

Blogování očima Marka Prokopa

Přednáška byla spíše osobním povídáním letitého blogera a top markeťáka Marka Prokopa, který aktuálně pracuje na velmi zajímavém čajovém konceptu – Čajtýdne.cz (rozhodně doporučuji i zkušenějším čajomilům). Prý se na zlínském Barcampu více rozpovídal o Čaji týdne, takže až bude on-line video, rozhodně si ho nenechám ujít.

Poznamenal jsem si:

Nejdříve začínejte otázkou PROČ (Chci psát? Za jakým účelem?), dále pokračujte JAK (textový/video/audio blog), a nakonec O ČEM. Stejně nakonec životnost blogu záleží na tom, jestli umíte psát, nebo ne:)

42 SEO pluginů pro WP

Přednáška Pavla Ungra se celá věnovala wordpress pluginům, které vám mohou pomoci v SEO. Odkazy na jednotlivé doplňky (42 kousků) si můžete stáhnout zde: Http://bit.ly/SEOpluginyWP

Pro mě novinky, které brzo otestuji:

 • WordPress Landing Pages – určen pro A/B testování
 • WP Custom Category Pages / WP Custom Category Meta – úprava title a meta pro kategorie
 • OnePress Social locker – návštěvník zobrazí váš unikátní obsah výměnou za Like, G+ apod.
 • Microdata for Seo – speciální plugin pro mikrodata

Resumé

Na začátku konference byla sice větší fronta a díky ní se začalo s programem o trochu déle, ale jinak byla konference připravená skvěle. Jen pořadatelé příště nezapomeňte na posledního přednášejícího a dejte ho na papírový program 😉 Velké díky patří všem přednášejícím, kteří zde vystoupili zdarma, jako svůj hold WP.

To je jen malá výtka – za mě maximální spokojenost jak s obsahem (mohli jsme přecházet z laické do odborné části = velké množství rozličných přednášek nás nemohlo unudit), tak i organizací. Příště zase dorazím s kumpány z Effecta a Pravopisně.

Ohodnoťte článek: post

6 komentářů ke článku “Neměli jste si nechat ujít první WordCamp v Praze”

 1. Musilda napsal:

  Jenom dotaz, není ten plugin na přidávání meta http://wordpress.org/plugins/wp-custom-category-meta/ ?

 2. […] Pokud vás zajímají podrobnější postřehy, tak doporučím některé články účastníků (1, 2, 3). […]

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: