Jak prodat více díky affiliate marketingu – #czaffil knížka

Základy partnerského programu, jaká technická řešení existují, jak je správně nastavit, mít či nemít podmínky, jaké existují propagační prvky, jak komunikovat s partnery, kde je hledat… Existují desítky věcí, které byste před spuštěním svého programu měli znát. A rozhodně ne jen obecně z doslechu.

Jak spustit svůj aff. program – jednoduše?

Základní mustr informací si můžete najít roztroušený po českém internetu. Tu slovníček, jinde návody, onde case studies, támhle zase rady z praxe… Vše poměrně roztříštěné a mnohdy ne v aktuální podobě.

Dá se to nastudovat zadarmo… Ale hledání informací – a ještě těch relevantních, vás bude stát hodně času. A zrovna toho si já vážím nejvíce

Jak z toho ven?

Jistě někdo vytvořil kompendium základních informací, které pro spuštění programu (nebo jeho samotnou správu v podobě aff. manažera) budete potřebovat. A ano – Mário Roženský – autor provizní platformy Affilbox.cz, školitel a letitý affilák.

Jen bokem: slyšel jsem od slovenských affiláků, že jejich partnerský ekosystém je „naprd“, protože neměli žádného populátora affilu jako my Mária :))

Čistě z praxe a k věci!

Sám jsem jeden „příběh“ ze života affiliate programu sepsal – najdete ho v podobě 5 poměrně velkých guestpostů u Františka Szabó na jeho Affilblog.cz.

http://www.affilblog.cz/1-jak-jsme-staveli-affiliate-program-econea-cz/

Ale pravděpodobně v něm jako maximální začátečníci v affilu budete dost plavat. Sám propaguji z pozice partnera přes aff. marketing x let a už mám zažitý slang, specifická slovíčka, návaznosti a témata, která jsou pro mě denním chlebem.

Ale ostatní nemusí mít takovou praktickou průpravu jako já. A jak vlastně získat základní informace o affilu, naučit se nastavovat program například pro on-line službu či e-shop? Mrkněte se na Máriovu knížku (světě div se, že je papírová) Jak prodat více díky Affiliate marketingu.

Knížka v řečích čísel:

  • 175 stránek,
  • 4 hlavní tematické bloky,
  • 43 kapitol.

Po každé kapitole máte úkolníček, co byste měli splnit (například:

Co: Připravit vzorový e-mail pro partnery
Kdo: Affiliate manažer
Čas: 15-30 minut

Co se v knížce probírá? Jak nastavit výši provize, reklamní materiály pro partnery, hledání partnerů, jejich vyplácení, analýza statistik a hodně zajímavá sekce detekce podvodů. A samozřejmě hodně dalších metod, jak pracovat s partnery. Nakonec je zde i vyhodnocení dotazníku affiliate marketingu v ČR.

Mário si je vědom, že koncept papírové knihy je těžko aktualizovatelný v porovnání s on-line kurzem. Takže je zde elektronická sekce s BONUSY – aktuálně tam jsou například vzorové obchodní podmínky, checklist pro spuštění programu, vyzkoušený a vypilovaný e-mail pro oslovení partnerů a další užitečné dokumenty a praktické rady.

Co jsem si odnesl já sám?

Sekcí Informační PDF pro partnery jsem se inspiroval sám – a to pro affil. program, který mám ve správně já – affil.econea.cz. Všichni partneři dostanou hned po registraci do Affilboxu .pdf se základními informace o programu a e-shopu (provize, cookies, výplatní minimum, konverzní poměr e-shopu, průměrná výše objednávky… a nejprodávanější produkty).

Hned ví, jaké produkty má propagovat a jak má začít. Do .pdf jsme přidali i základní postup, jak se orientovat v affilboxu (kdyby to opravdu nebylo někomu jasné) a jak hned začít promovat

Jaký je váš názor?

Co na knížku říkáte? Pokud vás affiliate živí a věnujete se mu roky, tak vás pravděpodobně ničím nepřekvapí (možná jen sekcí s podvody). Pro začátečníky to ale může být „učebnice“ jak na affiliate marketing z pohledu obchodníků. A vzhledem k tomu, že je affil jasně spočitatelný marketingový kanál, tak by byla hloupost ho opomínat, nemyslíte?

Rate this post

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: