WEDOS – to fakt nechceš!

Aneb jak vypadá po 14 hodinách váš web, když jede na WEDOSu…

Pro vtipálky – rozhodně tam nemáme nejmenší a nejlevnější hosting, takže v penězích to není. Je to o neschopnosti opravit problémy s databází, která od dnešní 2. hodiny ranní nefunguje. A když ano, tak neskutečně pomalu, pomalu, p-o-m-a-lu, … Celkem mám u wedosu 18 hostingů + právě 1, který dnes dělá problémy.

 
Snímek obrazovky 2015-12-10 v 15.33.03

 

Podpora stále něco řeší, řeší, řeší, pak vám na e-mail drze napíšou, že vše je v pořádku = lžou, web nejede dalších x hodin a náprava nikde.

Snímek obrazovky 2015-12-10 v 16.06.41

Aktualizace k 17.12: Ani 3 hodiny po tvrzení, že je vše v pořádku, nefunguje nic, nic a nic. Nejde se připojit na admin databáze, takže si nemůžeme aktuální DB stáhnout, abychom táhli pryč.

Ani nechtějí nahrát na jiný DB server naši starou zálohu DB (cca týden starou), abychom mohli jet dál.

Vrchol diletantství!

Cca 10 000 návštěvníků za den je v čudu, stejně tak výdělky.

Aktualizace k 19.45: Stále stejné výmluvy, stále žádná náprava, web stále nefunkční = výpadek už 17 hodin.

Aktualizace k 20.15: Web po xx urgencích zpátky na světě = hned 100 návštěvníků online = výpadek byl cca 18 hodin. Bravo WEDOSe.

Ohodnoťte článek: post

11 komentářů ke článku “WEDOS – to fakt nechceš!”

 1. Duben napsal:

  Není při tomhle množství návštěvníků nesmysl používat webhosting? Nebo tam máš VPSku? Tohle je počet návštěvníků, který bys měl řešit vlastním serverem a nemusí jít o vlastní HW, stačí jen pronajmout fyzický nebo virtuální stroj dostatečného výkonu. Navíc s těmi 18 dalšími mi připadá, že je vlastní server ideální řešení. Sám to takhle mám už dávno a od té doby mám po zbytečném rozčilování s neschopnostmi různých hostingů.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Nesmyslné ani ne, technologicky a rychlostí nám webhosting stačí – je to optimalizované WP, které tuhle návštěvnost zvládá s neskutečným přehledem. Ale migrujeme určitě, na takovéhle diletanty čas ani energii nemám. Sami si sestřelí vlastní DB servery a nejsou schopni je 17 hodin nahodit? Wow 😀

  • Petr napsal:

   Nevidím důvod, proč mít VPS zas tak velká návštěvnost to není. Hlavně pokud web běží na wordpressu, který je optimalizovaný. Sám Wedos se chlubí, jak utáhne ve vyšší verzi tisíce návštěvníků. VPS by byla dobrá volba, pokud by člověk chtěl něco extra, co na sdíleném hostingu nelze udělat.
   Jen by mě zajímalo o jaký web se jedná?

   • Ondřej Martinek napsal:

    Pravopisne.cz – 4 roky života, 12 externistů a my 2 hlavní pracanti, víc jak 1 200 příspěvků = v oboru, kde se nedají vydělat peníze :)) 4 dny zpět jsme nasazovali redesign, tak škoda, že nám to teď zkazil hosting… Ale už jsme online a návštěvníci nám snad věří i dál. Jen se to nesmí opakovat.

    • Petr napsal:

     Děkuji za informaci.
     No tak snad by se to již stát nemělo, když jsi přesunul web k jinému poskytovateli 😉 .
     Na všem se dá vydělat 🙂 .

     • Ondřej Martinek napsal:

      Ještě nepřesunul – teď to běží a před víkendem to nechceme riskovat… V novém týdnu se k tomu dostaneme.

 2. dysm. napsal:

  A zjistilo se v čem byl problém? U WP webů jsem nedávno řešil podobnou věc – vše bylo způsobené DDOS útokem botů na wp-login.php a xmlrpc.php.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Nakonec jsem z mé strany nezjistil důvod – šlo o výpadky na jednom konkrétním DB serveru, kde jsme bohužel byli i my. Jako kdyby se rozbil kus hardware, začal blbnout, jednou fungoval, jednou ne a nemohli z něj dostat ani data, aby „bypassem“ použili naši DB na jiném serveru a my mohli znova jet.

 3. Honza napsal:

  Osobně mi přijde, že WEDOS zvládá moje WordPress weby relativně rychleji než Savana. Musím ale říct, že u Savany se weby zrychlily po tom, co jsem nechal vypnout veřejnou IPv4 adresu, která údajně chodila přes cizí proxy server a tím zpomalovala proces připojení. U WEDOSu jsem ale zatím nikdy nezaznamenal výpadek nebo nedostupný web (na tarifu NoLimit).

 4. Dan napsal:

  Rok 2018 a zažívám podobnou zkušenost, jako autor tohoto blogu. Přešel jsem k Wedosu, protože je prý nejlepší, nejrychlejší, nejspolehlivější… nebo to aspoň o sobě říká. Za nějaké dva měsíce, co u něj jsem, jsem zažil dobrou desítku významných výpadků databáze. Ve většině případů, bylo na stránkách Wedosu uvedeno, že vše běží, jak má.
  Sice jsem za problémy dostal rok hostingu zdarma, ale fakt bych radši měl placený webhosting, který má 99,99% spolehlivost, než službu zdarma, která je je jen krůček od toho, abych ji označil za šunt.

  • Ondřej Martinek napsal:

   My jsme od něj už dříve přešli, bylo to zbytečně o nervy a my jsme potřebovali (stejně jako vy) spolehlivost a ne hosting zdarma.

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: