Facebook se zbláznil?!

Čas k přečtení: 1 minuta

Od dnešního rána mi ze zdroje Facebook.com chodí stovky návštěv. Na tom by nebylo nic špatného, jenže web jsem na fb nijak nepromoval, má zde jen fan stránku s 5 liky a hlavně je zacílený na CZ návštěvníky.

2014-03-25_184235

Většina návštěvníků je z USA, pak zde máme Německo, Bulharsko – co je nejzajímavější, jsou tyto shodné statistiky:

 • Průměrná doba na stránce 00:00:00.
 • Počet stránek na návštěvu: 1,00.
 • Míra okamžitého opuštění: 100%.

Posílá ke mě Facebook své roboty, boty či jinou havěť? Má vůbec něco takového? Případně setkali jste se už s tím?

 

8 komentářů ke článku “Facebook se zbláznil?!”

 1. panZero napsal:

  Taky to může být chyba Google Analytics ;-). U některých webů mi takhle skáče „návštěvnost“, ale pak se statistiky během dne opraví.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Poslední měsíc mi každý den ukazuje GA za předešlý den přesně 2x větší návštěvnost, než reálně je – Google si prostě vykrátí všechny přístupy z jednotlivých zdrojů dvakrát. Když jsem to viděl poprvé, neskutečně jsem jásal, ale realita je bohužel jiná a GA si ze mě dělá jen šprťouchlata🙂

   Aktualizace: Návštěvnost z Facebooku stále neustává, jsem na 1 000 za dva dny 😀 A stále netuším, proč ke mě Amíci a další chodí.

 2. David napsal:

  2x větší návštěvnost u Google Analytics pozoruji poslední dobou celkem pravidelně. Mě toto dělal u jednoho WP webu plugin (v menším tedy), který byl napojený na FB, nemáš na webu něco takového?

  • Ondřej Martinek napsal:

   U mě se naštěstí jedná o kiks, který vyřeším aktualizací F5 dané statistiky v GA – takže mi to zbytečně nezkresluje statistiky – na daných webech mám Social buttons plugin, případně tam mám FB like boxy. Díky za tvůj komentář, aspoň vím, že nejsem jediný:)

 3. MyB napsal:

  Bojuji s podobným případem u dvou webů. Chápu dobře z posledního Ondřejova komentáře, že se jedná pouze o chybu v GA?
  Na několika WP webech používám plugin Tweet, Like, Google +1 and Share, ale výrazně zvýšenou návštěvnost ze zahraničí pozoruji jen u dvou webů.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Dvojnásobná návštěvnost (opravdu 2x číselně větší přístupy z seznamu, googlu a dalších zdroj) je dle mého kiks GA, protože stačí dát F5 (aktualizovat stránku) a mám před sebou reálné statistiky – ty zdroje návštěvnosti z facebook.com (refferal) stále neustávají a nepřišel jsem doteď na to, co je vytváří – řešíme to i na Webdealu:

   http://webdeal.cz/socialni-site-f120/pristupy-usa-t8346.html

 4. František Mališ napsal:

  Ahoj, mám založenou stránku na FB a každý den my tam přibude asi okolo 100 fanoušků a to tu stránku ani nepropaguji. Nechápu to. Pokud to půjde takto každý den, což průměr si myslím, že by mohl být tak 50 denně, tak tma bude za chvíli hafo lidí. A vypadá to, že jsou to samí CZ fanoušci, takže to je alespoň jedna dobrá zpráva.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Ahoj, nejspíše máš na té FB stránce tak oblíbený obsah, že si ho uživatelé sdílejí a sami se přidávají:) Super výhra.

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Pošlete tento článek e-mailem: