Facebook se zbláznil?!

Od dnešního rána mi ze zdroje Facebook.com chodí stovky návštěv. Na tom by nebylo nic špatného, jenže web jsem na fb nijak nepromoval, má zde jen fan stránku s 5 liky a hlavně je zacílený na CZ návštěvníky.

2014-03-25_184235

Většina návštěvníků je z USA, pak zde máme Německo, Bulharsko – co je nejzajímavější, jsou tyto shodné statistiky:

 • Průměrná doba na stránce 00:00:00.
 • Počet stránek na návštěvu: 1,00.
 • Míra okamžitého opuštění: 100%.

Posílá ke mě Facebook své roboty, boty či jinou havěť? Má vůbec něco takového? Případně setkali jste se už s tím?

 

Ohodnoťte článek: post

8 komentářů ke článku “Facebook se zbláznil?!”

 1. panZero napsal:

  Taky to může být chyba Google Analytics ;-). U některých webů mi takhle skáče „návštěvnost“, ale pak se statistiky během dne opraví.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Poslední měsíc mi každý den ukazuje GA za předešlý den přesně 2x větší návštěvnost, než reálně je – Google si prostě vykrátí všechny přístupy z jednotlivých zdrojů dvakrát. Když jsem to viděl poprvé, neskutečně jsem jásal, ale realita je bohužel jiná a GA si ze mě dělá jen šprťouchlata🙂

   Aktualizace: Návštěvnost z Facebooku stále neustává, jsem na 1 000 za dva dny 😀 A stále netuším, proč ke mě Amíci a další chodí.

 2. David napsal:

  2x větší návštěvnost u Google Analytics pozoruji poslední dobou celkem pravidelně. Mě toto dělal u jednoho WP webu plugin (v menším tedy), který byl napojený na FB, nemáš na webu něco takového?

  • Ondřej Martinek napsal:

   U mě se naštěstí jedná o kiks, který vyřeším aktualizací F5 dané statistiky v GA – takže mi to zbytečně nezkresluje statistiky – na daných webech mám Social buttons plugin, případně tam mám FB like boxy. Díky za tvůj komentář, aspoň vím, že nejsem jediný:)

 3. MyB napsal:

  Bojuji s podobným případem u dvou webů. Chápu dobře z posledního Ondřejova komentáře, že se jedná pouze o chybu v GA?
  Na několika WP webech používám plugin Tweet, Like, Google +1 and Share, ale výrazně zvýšenou návštěvnost ze zahraničí pozoruji jen u dvou webů.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Dvojnásobná návštěvnost (opravdu 2x číselně větší přístupy z seznamu, googlu a dalších zdroj) je dle mého kiks GA, protože stačí dát F5 (aktualizovat stránku) a mám před sebou reálné statistiky – ty zdroje návštěvnosti z facebook.com (refferal) stále neustávají a nepřišel jsem doteď na to, co je vytváří – řešíme to i na Webdealu:

   http://webdeal.cz/socialni-site-f120/pristupy-usa-t8346.html

 4. František Mališ napsal:

  Ahoj, mám založenou stránku na FB a každý den my tam přibude asi okolo 100 fanoušků a to tu stránku ani nepropaguji. Nechápu to. Pokud to půjde takto každý den, což průměr si myslím, že by mohl být tak 50 denně, tak tma bude za chvíli hafo lidí. A vypadá to, že jsou to samí CZ fanoušci, takže to je alespoň jedna dobrá zpráva.

  • Ondřej Martinek napsal:

   Ahoj, nejspíše máš na té FB stránce tak oblíbený obsah, že si ho uživatelé sdílejí a sami se přidávají:) Super výhra.

Přidejte komentář

Kliknutím na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.
Pošlete tento článek e-mailem: